BİYOGRAFİ

Dr. Kamil Teker

Uzm. Dr. Kamil TEKER, 15 Ağustos 1974 yılında Muş'un Varto ilçesinde doğdu. Varto Lisesi'nden mezun olduktan sonra 1991 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1997 yılında tamamlayarak Tıp Doktoru ünvanı aldı. 1998 - 2003yılları arasında İstanbul Bakırköy Doğumevi Eğitim Hastanesi'nde tamamlayarak Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı oldu. 2006-2009 yılları arasında Ankara Üniversitesi Sosyal pediatri master eğitimini tamamladı. 

2010 yılından itibaren Tamamlayıcı Tıp eğitimi almaya başladı. Kayropraktik, Osteopati, kas enerji tekniği ve Posturoloji gibi Manuel terapi teknikleri eğitimini aldı. Ayrıca proloterapi, mezoterapi, ozon terapi, kupa-hacamat terapi ve sülük-hirudo terapi eğitimlerini tamamladı. İleri rejeneratif tıp-CGF-CD34 (kök hücre) alanında çeşitli seminerlere katıldı.

Bitkisel tedavi (fitoterapi) alanında çok çeşitli kaynaklardan özel eğitim aldı. Çeşitli hastalıkların (astım/KOAH, Tip-2 şeker hastalığı, Sedef Hastalığı, Damar tıkanıklığı-kireçlenmesi, zayıflama vb) tedavisine yardımcı gıda karışımları hazırlamayı öğrendi. 

Bunun yanında fitoterapi eğitimleri ile saç dökülmesi, deride kırışıklık ve deri lekelerinin bitkisel ürünlerle tedavisi için kozmetik ürünler gliştirdi. Doktor Teker markası ile kozmetik ürünleri üretmeye başladı. doktorteker.com isimli sitesinde kozmetik ürünleri satın alabilirsiniz.

Uzm. Dr. Kamil TEKER, 2011 yılından beri tamamlayıcı tıp alanında hizmet vermeye başladı.

Tüm eklemlerin (kalça, diz, omuz, dirsek, ayak bileği el bileği) kireçlenmeye bağlı ağrı ve hareket kısıtlılığı problemlerinin ameliyatsız tedavisinde çok başarılı Doktor Kamil Teker Yöntemi adını verdiği tedavi protokollerini geliştirdi.

Omurganın bel, sırt ve boyun bölgesinde gelişen fıtık, kireçlenme ve omurga kanal darlığı sorunlarını Doktor Kamil Teker Yöntemi ile ameliyatsız tedavi edebilmektedir.

Ayrıca Sporadik Parkinson Hastalığının tedavisi, Sporadik Amyotrofik Lateral Skleroz Hastalığının tedavisi, Sporadik sistemik İdiopatik Polinöropati hastalığının tedavisi, Spradik Syringomyelia Hastalığının tedavisi, Akut Respiratuar Distress Sendromu ilaç tedavisi, COVİD-19 İnfeksiyon Hastalığının Anti-mikrobiyal Tedavisi, Sporadik Multiple Skleroz Hastalığının tedavisi olmak üzere altı kronik, kesin tedavisi bilinmeyen hastalığın tedavisini açıklayan tez yazdı.

Kronik hastalıkların tedavisinde yeni tezler yazmak üzere araştırmalarına devam etmektedir.

Konum
Instagram
WhatsApp
Facebook
Telefon