RAHATSIZLIKLAR

Astım / KOAH

Astım nedir? Astım, havanın akciğerlerinizden çıkamadığı ve akciğerdeki hava hapsi nedeniyle nefes alıp-vermekte zorlandığınız ve nefes darlığı h..

Detay

Skolyoz

Skolyoz, bir kişinin omurgasının yana doğru eğri olduğu tıbbi bir durumdur.  Eğri genellikle üç boyut üzerinde "S"- veya "C" şeklindedir...

Detay

Damar Tıkanıklığı (Athe..

Ateroskleroz, özellikle bir ateromatöz plak nedeniyle bir arterin sertleşmesidir (Antik Yunanca ἀθήρα (athḗra)  ' bulaç '). At..

Detay

Alzheimer Hastalığı

Alzheimer hastalığı ( AD ), genellikle yavaş başlayan ve giderek kötüleşen nörodejeneratif bir hastalıktır. Demans vakalarının % 60-70'inin neden..

Detay

Boyun Kireçlenmesi

Boyun omurgasını meydana getiren yapıların dejenerasyonu sonucu ortaya çıkan ve buna bağlı sinir ve damar bozukluklarını da içeren klinik tablodur...

Detay

Bel Fıtığı ve Bel Ağrı..

Spinal disk herniasyonu, genellikle omurganın aşırı gerilmesi veya travması neden olur. Omurgada omurlar arasında yastık görevi gören diskler ve bağ dok..

Detay

Sırt Ağrısı

Sırt ağrısı yaygındır, yaklaşık on yetişkinden dokuzu hayatlarının bir noktasında bunu yaşar ve her on çalışan yetişkinden beşi her yıl sırt ağ..

Detay

Migren

Migren ila Yunanca ἡμικρᾱνίᾱ ( hēmikrāníā ) 'kafatasının yarısında ağrı'yı tarif etmektedir.   Migren tekrarlayan baş..

Detay

Servikal Distoni

Spazmodik tortikolis , boynun istemsiz olarak sola, sağa, yukarı ve/veya aşağı dönmesine neden olan aşırı ağrılı kronik nörolojik bir hareket bozuklu..

Detay

Sedef Hastalığı

Sedef hastalığı Sedef hastalığı, anormal deride kabarık alanlar ile karakterize, kronik, bulaşıcı olmayan bir otoimmün hastalıktır. Kelime "sedef" den Y..

Detay

Diz Ağrıları

Diz Ağrıları Diz Ağrıları: Diz, vücudun ağırlık taşıyan en hareketli eklemidir. Bu sebepten hastalıklara ve yaralanmalara sıklıkla maruz kalır. Dizin..

Detay
Konum
Instagram
WhatsApp
Facebook
Telefon